Sonda
Co położysz na ścianę w salonie?
Promocje
Welurowa dekoracja smok 673047-2
Welurowa dekoracja smok 673047-2
15,00 zł 12,00 zł
szt.
Welurowa dekoracja smok 673047-6
Welurowa dekoracja smok 673047-6
15,00 zł 12,00 zł
szt.
Welurowa dekoracja jeżyki  673064-5
Welurowa dekoracja jeżyki 673064-5
15,00 zł 12,00 zł
szt.
05522-20 Tapeta P+S International fuksja
05522-20 Tapeta P+S International fuksja
57,24 zł 35,34 zł
rol.
489538 Tapeta Rasch zielona
489538 Tapeta Rasch zielona
44,21 zł 32,10 zł
rol.
404920 Tapeta Rasch beżowa z połyskiem
404920 Tapeta Rasch beżowa z połyskiem
60,59 zł 42,13 zł
rol.
760071 Tapeta Rasch fuksja
760071 Tapeta Rasch fuksja
69,72 zł 33,20 zł
rol.
SAB-007-16-7 Tapeta Grandeco liście, zielona
SAB-007-16-7 Tapeta Grandeco liście, zielona
73,90 zł 53,29 zł
rol.
513608 Tapeta Rasch ornament
513608 Tapeta Rasch ornament
71,89 zł 50,77 zł
rol.
03565-50 Tapeta P+S International w pasy
03565-50 Tapeta P+S International w pasy
35,45 zł 20,00 zł
rol.
2647-63 Tapeta A.S. Creation w pasy
2647-63 Tapeta A.S. Creation w pasy
64,79 zł 41,23 zł
rol.
2316-11 Tapeta As Creation biała, cętki
2316-11 Tapeta As Creation biała, cętki
61,79 zł 39,31 zł
rol.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Poradnik decorations.pl
Tapety


Zapewne zastanawiacie się Państwo, czy tapeta to odpowiedni produkt do dekoracji ściany, czy jej położenie nie wykracza poza Państwa umiejętności i czy ekonomicznie się to po prostu opłaca. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz cenne uwagi zadowolonych klientów wskazują, że jest to strzał w dziesiątkę .Tapeta...to się opłaca

Jeśli podsumują Państwo koszta wszystkich narzędzi, które należy użyć do aranżacji ściany wraz z zakupem dobrej jakości farby, wówczas przekonacie się, że markowe tapety, które decorations.pl  posiada w asortymencie, naprawdę niewiele kosztują, a dodatkowo, za naszym pośrednictwem śledzicie Państwo najnowsze światowe trendy w aranżacji.


Tapeta, piękna przez lata

Ze względu na najwyższą jakość tapet, które Państwu proponujemy, możecie być pewni, że będziecie cieszyć się świeżością i pięknem Waszego pomieszczenia przez długie lata, gdyż ponowny remont mieszkania stanie się bardzo odległym wydarzeniem.


Tapeta - szybko, łatwo i wygodnie


Tapetowanie nie wymaga wiele pracy, a efekty widoczne są już po chwili. Jedno wyklejenie daje efekt końcowy, co daje ogromną oszczędność czasu.


Magia kolorów i wyjątkowa atmosfera

Stawiamy na  najwyższą jakość produktów, dlatego mogą być Państwo pewni, że kolor będzie trwały przez lata. Tapety, które dla Was przygotowaliśmy to gwarancja pięknego, harmonijnego wnętrza, w którym będziecie chętnie przebywać i cieszyć się każdą chwilą.
  Tapetowanie stanie się naszą wspólną przyjemnością        1. Ważne

Przed rozpoczęciem tapetowania prosimy sprawdzić, czy zamówione rolki tapet nie posiadają ewentualnych wad fabrycznych. Na jednej ścianie należy przyklejać tylko tapety z rolek posiadających ten sam numer serii.
Prosimy etykietę oraz odcinek tapety zachować na wypadek ewentualnej reklamacji. Producent nie zwraca kosztów położenia wadliwej tapety na ścianie.


2. Przygotowanie ścian do tapetowania

Poprawne przygotowanie podłoża przed montażem tapety jest najważniejszym zadaniem i warunkiem koniecznym dla uzyskania poprawnego efektu finalnego.
Należy pamiętać, iż podłoże pod tapetę powinno być czyste, jednobarwne, jednorodne, suche i przyczepne oraz w dużej mierze wolne od nierówności.
Jeśli macie Państwo wątpliwości, czy podłoże, gdzie ma zostać położona tapeta jest wystarczająco suche, wówczas należy, niewielką powierzchnię ściany zakleić folią oraz taśmą klejącą na około 12 godzin. Jeśli po tym czasie pod folią wytworzy się wilgoć, wówczas pomieszczenie musi być przez jakiś czas dobrze wentylowane.
Pamiętajcie Państwo również iż ściana powinna być wolna od pozostałości po wszelkich pigmentach, ponieważ mogą one wsiąknąć w tapetę i w konsekwencji doprowadzić do jej przebarwienia.
Jeśli ściany w Państwa mieszkaniu pokryte są farbą olejną, wówczas należy pamiętać o jej usunięciu, gdyż ten rodzaj farb znacząco utrudnia wnikanie kleju do tapetowania w podłoże. Ekspert sklepu decorations.pl zaleca by taką farbę usunąć papierem ściernym oraz odtłuścić. Ścianę pomalowaną tradycyjną emalią należy wcześniej umyć odpowiednim płynem do mycia ścian.
Ściany wykonane z płyt kartonowo- gipsowych należy koniecznie zaszpachlować i oszlifować, jeśli chcecie Państwo uniknąć niespodzianek podczas montażu tapet.
Dzień przed rozpoczęciem tapetowania, powierzchnię należy pokryć warstwa preparatu gruntującego, szczególnie jeśli wybrane miejsce montażu tapet jest mocno wchłaniające (panele gipsowe, porowate ściany). Jeśli nie macie Państwo pewności, czy ściana wymaga gruntowania, można zrobić to profilaktycznie. Przed naniesieniem gruntu sprawdzamy, czy środek wnika w głąb. W momencie gdy pozostaje na powierzchni, należy zaprzestać dalszego gruntowania, gdyż zbyt duża ilość naniesionego preparatu może spowodować obniżoną przyczepność kleju, a tym samym i tapety.
Warunkiem koniecznym jest suchość ścian, szczególnie tych świeżo tynkowanych. Niezastosowanie się do tego zalecenia, jak już wspominaliśmy wcześniej, zmniejszy przyczepność kleju, jak również może wpłynąć na powstanie pleśni.
Jeśli powierzchnia, którą zamierzacie Państwo tapetować pokryta jest już inną tapetą, wówczas należy ją odkleić. W tym celu zwilżamy starą tapetę preparatem do odklejania tapet ( Metylan, Alpan), rozpuszczonym w ciepłej wodzie lub użyć wody z 10 % octem. Należy odczekać ok 10-15 minut. Następnie zeskrobujemy tapetę szpachlą, zaczynając od góry ściany. W przypadku tapet winylowych należy zerwać wierzchnią warstwę. O konieczności zerwania całej lub tylko wierzchniej warstwy informują piktogramy na jej opakowaniu.
Jeżeli w Państwa mieszkaniu występują ściany z ubytkami i różnego rodzaju rysami, wówczas należy nadmienione ubytki wypełnić zaprawą a następnie okleić je taśmą maskującą. Prosimy pamiętać, aby wszelkie tłuste plamy usunąć szmatką zanurzoną w rozpuszczalniku lub benzynie, ponieważ mogą one przebić na tapetę.
W przypadku gdy ściany są wyjątkowo nierówne i chropowate można przed właściwym tapetowaniem położyć specjalną tapetę izolacyjną.
 
Nasz artykuł o tapetach w gazecie HOME&HOME:
 

 

Renesans tapet

Piękno w zasięgu ręki

 

Analizując najnowsze  trendy w dekoracji wnętrz, szybko  stwierdzimy, iż niekwestionowaną królową salonów została tapeta. Dekoracja kojarzona z szarością i monotonią  późnych lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku, obecnie stała się przysłowiową „kropką nad i „ dla każdego nowoczesnego i stylowego wnętrza, stając się jednocześnie inspiracją dla światowych designerów.

Ta stale rosnąca popularność wynika prawdopodobnie z faktu, iż tapeta jest produktem niewymagającym, a dającym ogromne możliwości twórcze. Obecnie tapety ścienne posiadają parametry użytkowania, zbliżone do najlepszych farb. Są wyjątkowo odporne na promienie słoneczne, dzięki czemu nie tracą intensywności koloru, można je delikatnie czyścić z wszelkiego rodzaju zabrudzeń i nieczystości. Te najnowocześniejsze posiadają spodnią warstwę flizelinową, dzięki której, klej do montażu tapety nakłada się tylko na ścianę. Dodatkowo, dla tych mniej wprawionych w remontach odbiorców, taką tapetę można spasować  bezpośrednio na ścianie, nie ryzykując jej uszkodzeniem czy naderwaniem.

Dzięki zastosowaniu tapety, wnętrze zyskuje niepowtarzalny klimat, nabiera charakteru, który jest wyrazem osobowości właściciela, co jest szczególnie istotne, gdy cechą najbardziej pożądaną w obecnym świecie jest indywidualizm i innowacyjność. Zauważają to również najwięksi producenci tapet tacy jak Wallquest, Rasch, Marburg, AS Creation, J&V, czy PS International , dając swoim odbiorcom multi wybór. W kolekcjach znajdziemy oryginalny design, o geometrycznej ornamentyce, do nowoczesnych wnętrz ( Wallguest  kolekcja Glitter) czy też klasyczną elegancję rodem z angielskich salonów ( Fairwinds Studio kolekcja English Style). Jeżeli fascynuje nas klimat orientu, motywy etniczne, czy też natura, to należy zapoznać się miedzy innymi  z kolekcjami tapet włoskiego producenta J&V.

Jak więc wybrać odpowiednią tapetę? Naprzeciw wychodzą sklepy, które udostępniają wyszukiwarki do posiadanych kolekcji. Kierując się ceną, motywem przewodnim, kolorystyką możemy w szybki i łatwy sposób odnaleźć interesujące nas wzory tapet, by móc zaspokoić  te nawet najbardziej wysublimowane gusta.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl